USA VDS Server

Bulut mimarisinin üstün özellikleri ve size özel dedike kaynaklarla sunucunuzu yönetin!

 • Exocative Datacenter / USA
 • Dell EMC Storage Altyapısı
 • Ücretsiz Koruma
 • 1. Seviye Destek
XSmall USA Sunucu Amerika Lokasyon VDS SERVER
 • 30 GBSSD Disk Alanı
 • E5-2690v2 1 Core Işlemci
 • 2 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
%50 İNDİRİM
451.69 ₺/Ay
151 /ay ,79
HEMEN SATIN AL
XMedium USA Sunucu Amerika Lokasyon VDS SERVER
 • 50 GB SSD Disk Alanı
 • E5-2690v2 4 Core Işlemci
 • 4 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
%50 İNDİRİM
379.49 ₺/Ay
189 /ay ,79
HEMEN SATIN AL
XLarge USA Sunucu Amerika Lokasyon VDS SERVER
 • 70 GB SSD Disk Alanı
 • E5-2690v2 6 Core Işlemci
 • 8 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
%50 İNDİRİM
518.99 ₺/Ay
259 /ay ,89
HEMEN SATIN AL
XXLarge USA Sunucu Amerika Lokasyon VDS SERVER
 • 100 GB SSD Disk Alanı
 • E5-2690v2 6 Core Işlemci
 • 12 GBDDR3 RAM
 • LimitsizAylık Trafik
 • SeçilebilirKontrol Paneli
 • OtomatikKurulum
%50 İNDİRİM
629.94 ₺/Ay
314 /ay ,97
HEMEN SATIN AL

Nvme SSD Disk Altyapısı

SATA SSD disklere göre okuma ve yazma hızı 10 kat daha hızlı olan NVMe M.2 SSD Disk altyapısı sayesinde ultra ve kaliteli performanslı sunuculara kavuşun.

Kişiselleştirilebilir Sistem

Sanal sunucunuzu istediğiniz gibi yapılandırabilir. Tekrar tekrar format atıp dilediğini işletim sistemini kurabilirsiniz. Talebiniz üzerine destek bileti oluşturarak tarafımızca kurulumunu da yapabiliriz.

Online Yönetilebilir Yapı

Sanal sunucunuzun kontrolünü Yiğit Hosting Müşteri Panelinizin içerisinden tam kontrol mekanizması ile yönetebilir ve değiştirebilirsiniz Yiğit Hosting Telekomünikasyonda Kontrol Sizde!.

VDS Kiralama Hizmetinin Öne Çıkan Özellikleri

VMWare ESXi alt yapısı ile güçlendirilmiş bulut sunucu hizmetinin faydaları ve öne çıkan özellikleri

NVME.2 Disk

Son teknoloji olan NVME.2 disk altyapısını, VDS sunucu siparişinde tercih edebilir ve SSD disklere göre 5 kat daha hızlı NVME2 diskler ile yüksek performans sağlayabilirsiniz.

Gerçek Dedike Kaynaklar

VDS sunucular, gerçek kaynakların sanallaştırılması ile oluşturulur. Sahip olduğunuz kaynaklar sadece size özel olup, VDS sunucunuzdan yüksek performans alabilirsiniz.

Ücretsiz Taşıma

Uyumlu sanallaştırma teknolojileri arasında ücretsiz olarak panel.yigithosting.com.tr'un teknik ekibinin taşımasını talep edebilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

VDS sunucunuz, talep ettiğiniz konfigürasyon ve ayarlar ile birlikte teknik ekibimiz tarafından ücretsiz olarak kurulur. Tarafınıza iletilen bilgiler ile yönetim yapabilirsiniz.

Ücretsiz Yedek DNS Altyapısı

Talep etmeniz durumunda, VDS sunucunuzu panel.yigithosting.com.tr ana DNS sunucumuza ekleyebilir ve DNS anonslarını yedekleyerek, kesintisiz yayın yapılmasını sağlayabilirsiniz.

7/24 Teknik Destek

VDS sunucunuz ile ilgili yaşadığınız bir problem olursa, firmamızın 7/24 aktif olan destek departmanından yaşadığınız sorunlarla ilgili teknik destek alabilirsiniz.


USA VDS (Virtual Dedicated Server) Nedir?

sorusu özellikle bilgisayarla ilgilenen kişiler tarafından araştırılan konular arasında yer alır. Açılımı Virtual Dedicated Server olan VDS en basit haliyle kullanıcıların web sitelerini düzenlemek için, web sitelerindeki uygulamaları oluşturmak için, web sitesini dağıtmak ve barındırmak için sanal bir makinedir. VDS Sanal Atanmış Sunucu olarak da bilinir. VDS, kullanıcısının sunucuyu kesintisiz bir şekilde kullanabilmesi için geliştirilen web sitesi barındırma şekli olarak tasarlanmıştır. Söz konusu olan sistemler içerisinde yer alan yöntemler bulut sunucu, sanal sunucu ve fiziksel sunucu gibi birbirinden farklı türlere ayrılır. VDS ise bu kapsamda kullanılan bir sanal sunucu çeşidi olarak tasarlanmıştır.

USA VDS nedir? 'Virtual Dedicated Server' kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır.konusunu genel olarak daha çok profesyonel bir web sitesi oluşturmak isteyenlerin merak konusudur. Her VDS’nin kendi CPU tahsisi, disk yeri, iletişim sistemi, bant genişliği ve belleği vardır. Aynı zamanda diğer kiracılar ile paylaşmayı gerektirmeyen sadece tek bir kişinin erişebileceği özel bir kaynak seti de sunar. VDS aynı zamanda son kullanıcıların sunucularına internetten küresel olarak erişim sağlayabilecek bir uzaktan erişim katmanına sahip olan işletim sistemi içeren oldukça kapsamlı donanım setidir.

VDS nedir

USA VDS’in Avantajları Neler?


1. USA VDS (Virtual Dedicated Server) Nedir konusunda bilgi sahibi olan kişiler aynı zamanda VDS’nin avantajlarını da merak ediyor. Özellikle web sitesini geliştirmek isteyen kişilerin bu konu hakkında bilgi sahibi olması oldukça önemlidir.
2. USA VDS tam olarak web sitelerini düzenleyen ve rakiplerine göre ön plana çıkmasını sağlayan sistemlerden biridir.
3. USA VPS her zaman VDS’e göre daha ucuz bir seçenek olmuştur.
4. USA VDS sunucularında yayınlanmış Web sitelerinin performansı aynı sunucuyu paylaşan diğer Web sitelerin ziyaretçi sayısı ve eklenti yoğunluğuna göre değişmez, her daim aynı performansı sunar. VPS sunucularda ise aynı sunucuyu paylaşan diğer Web sitelerindeki anlık ziyaretçi değişimi site performansını etkiler.
5. USA VDS kullanıldığında RAM, disk alanı ya da CPU kaynakların paylaşımsız olarak kullanılması sağlanır. Bahsedilen bu kaynakların her biri tamamen kullanıcıya özel olarak tasarlanır. Kullanıcıların diğer web sitelerindeki kaynakları kullanmasına da engel olur.
6. Aynı zamanda USA VDS server web sitesi sahiplerine root erişimi imkânı da sağlar. Bu sayede site üzerinden daha farklı konularda kontrol sahibi olmasına yardımcı olur. Örneğin siteye eklenen e- postaları çok daha kolay bir şekilde yönetebilirler. İstedikleri gibi bu maillerin giriş çıkışlarını da kontrol edebilirler. Aynı zamanda iletişim bilgilerini de özel olarak tasarlayabilirler. Bu anlamda direkt olarak web sitesine giren kişilere ve iletişim kurmak isteyen müşterilere ulaşabilirler. VDS sisteminin sağladığı bir diğer avantaj ise ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak artırımının yaptırılmasıdır. Örneğin ürün tanıtan bir web sitesinde farklı ürünler eklenebilir. Bunun bir sınırı yoktur.

VDS Avantajları


USA VDS’in Dezavantajları Neler?

1. VDS’in Dezavantajları Neler diye bakıldığı zaman sunucuyla ilgili olarak işlem yapılabilmesi için VDS’nin detaylı bir şekilde öğrenilmesi ve sisteme hâkim olmak önemlidir..
2. USA VDS içerisinde yer alan yazılım seçeneklerinin aktif hale getirilebilmesi için ve web sitesine uygun bir şekilde tasarlanabilmesi için mutlaka teknik bilgileri öğrenmek gerekir.
3. Sunucu özelliği bakımından Dedicated Server ve Premium Server donanımlarının gerisinde kalmaktadır.
4. Teknik bilgileri öğrenmeden VDS ile işlem yapmak oldukça zor olacaktır.
5. Dedicated server ile kıyaslandığında VDS server daha kısıtlı biçimdedir.
6. USA VDS server bazı bulut sunucularına göre bazı sunucu kaynaklarında sınırlamalar mümkündür. Bu anlamda kişiler web sitelerine en uygun sunucuyu ve özellikleri de bilmelidir. Bu özelliklere göre ve web sitesinde kullanacak kaynaklara göre sunucu seçme fırsatına da sahiptir. VDS server web siteleri için genel olabilecek tüm özelliklere sahiptir. Eğer ekstra bir işlem gerekmiyorsa bu sunucu oldukça uygundur. VDS, VPS ya da paylaşımlı hosting çözümleriyle karşılaştırıldığı zaman çok daha yüksek bir performansı ortaya koyar. Fakat farklı bir kullanıcıya ait dedicated sunucunun gücüne de erişemez.

VDS Dezavantajları

USA VDS Hangi Web Siteleri İçin Uygun?


1. USA VDS Hangi Web Siteleri İçin uygun diye bakıldığı zaman daha çok anlık olarak çok yüksek trafiğe sahip olan ya da ileriki zamanlarda yüksek ziyaretçi hedefine ulaşmak isteyen sitelerde kullanılabilmektedir.
2. Aynı zamanda oyun sunucusu yöneten kişiler de bir sunucu modeli olarak VDS sunucularını tercih eder.
3. Çok popüler olan ve gündeme gelen blog sitelerinde de VDS sunucuları kullanılmaktadır.
4. Web sitesinin gelişmesini isteyen, profesyonelleşmesini isteyen ve rakip firmalara karşı daha iyi bir yere gelmek isteyen kişilerin kullandığı sunuculardan biridir.
5. Yüksek yazılım gerektirmeyen her türlü web sitesi için oldukça uygundur.

İnternet Dünyasının en popüler sunucu servislerinden biri olan VDS, sosyal medya ve arama sonuçlarında sıklıkla duymaya başladığımız, VDS satın al, sanal sunucu kirala gibi terimlerle sıklıkla karşımıza çıkmakta ve ne anlama geldiği merak edilmektedir.

VDS Uygun
✅İşletim Sistemi: Windows, Linux
✅SSD/HDD: SSD
📍Lokasyon: Amerika / Exocative DC
✅Optimize %99 Optimize
❇️Koruma: Ücretsiz Koruma
❇️İşlemci: Xeon, Intel E5 2690v2 İşlemcili
❇️Destek: 7/24 Destek
 • SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Sanal sunucu paketlerimiz hakkında sıkça sorulan soruları yanıtladık.
VDS Server Nedir?
VDS (Virtual Dedicated Server), sanal bir sunucu çözümüdür. Bir VDS, fiziksel bir sunucunun kaynaklarının (işlemci, bellek, depolama vb.) sanallaştırılması ve birden fazla sanal sunucunun aynı donanım üzerinde çalışmasına izin veren bir teknoloji kullanır.
VDS Server Teslim Süreniz Nedir?
VDS server siparişinizi verdikten sonra mümkün olan en kısa sürede kuruyoruz. VDS server hizmetinizin kurulumunu yapıyor ve talep ettiğiniz konfigürasyonları ayarlıyoruz. Kurulumu ve talep edilen konfigürasyonları tamamlanana sunucunuz son kez test edilir ve size teslim edilir.
VDS Server Nasıl Kurulur?
VDS server kurulumu için yüksek özellikli donanımlar ve bazı özel yazılımlar kullanmaktayız. Satın alınan VDS server hizmetinin tüm kurulum ve ayarlamalarını biz yapıyoruz. Kişiye özel kurulum tekniklerimiz sayesinde en yüksek performansı almanız için tüm gerekli ayarlamalar ekibimiz tarafından manuel olarak yapılmaktadır. Satın aldığınız VDS server hizmetiniz, size özel bütün kontrolleri yapılarak tamamen sorunsuz bir şekilde teslim edilmektedir.
Nasıl VDS Server Siparişi Veririm?
yigithosting.com.tr web sitemizde bulunan VDS server sayfamıza giriş yapınız. VDS server sayfamızdaki size uygun paketlerimizden birini seçip hemen satın al butonuna tıklayınız, açılan sayfada VDS server hizmetinizin işletim sistemini ve ihtiyacınız kadar ek donanım seçerek devam ediniz. Ödeme sayfasına giderek VDS server hizmetinizin ödemesini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.
VDS Server Hizmetim Yedekleniyor mu?
Sipariş verirken VDS server konfigürasyon bölümündeki yedekleme hizmetini satın aldığınızda VDS server hizmetinin günlük yedeği alınabilir. VDS server satın aldığınızda en hızlı performansı sizlere yigit hosting sağlayacaktır!
Hangi VDS Sanal Sunucu Paketini Seçmeliyim?
Hangi VDS Sanal Sunucu Paketini Seçmeliyim konusunda kararsız kalan kişilerin dikkat etmesi gereken belirli noktalar vardır.Doğrusunu seçmek için ilk yapılması gereken web sitesinin kod alt yapısının ne olduğuna karar vermektir. Hizmetin gereksinimi en uygun olan bir yazılım alt yapısı seçilmesi de çok daha doğru olacaktır. Eğer temeli sağlam olmayan bir hizmet seçilirse uzun vadede çok çeşitli sıkıntılar da ortaya çıkar. Bu da hem işletmenin hem de web sitesinin gerilemesine neden olur. Bu anlamda standart olarak HTML yazılımları, blog ve haber yazılımları, video ve online galeri yazılımları, forum yazılımları, oyun ve flash yazılımları birbirinden farklıdır. Kişiler ilk olarak hangi konuda hizmet verecekse bu konuya uygun bir yazılım altyapısı belirlemelidir. Yüksek yazılıma ihtiyacı olan web sitelerinin de gereksinimleri artacaktır. VDS paketinden çok daha yüksek özelliklere sahip olan paketlerden de yararlanılabilir. Buna yönelik olarak da VDS sunucu paketinin daha kolay seçilmesi sağlanır.
VDS Server Hizmetinde Hangi Diskleri Kullanıyorsunuz?
VDS server hizmetinde genellikle samsung datacenter ve M2 SSD disklerini tercih etmekteyiz. VDS server hizmetinin birçok avantajı vardır. Örneğin Web Hosting paketlerinde sunucu üzerinde bir olumsuzluk sizin web sitenizide etkileyebilir fakat VDS server hizmeti tamamen size ait bir yapı olduğundan dolayı sizin haricinizde başka bir kişi kaynağınızı kullanamaz. VDS server oldukça performanslı, hızlı ve güvenilir bir sistemdir.