Bulut Hosting Nasıl Çalışır?


Bulut Hosting Nasıl Çalışır?


Bulut Hosting, bir uzaktan sanal hizmet paketi sunan bir Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) bulut dağıtım modelidir. Bunlar isteğe bağlı olarak teslim edilir ve bir bulut bilişim altyapısının tepesinde barındırılır.

Bulut Hosting, öncelikle bir bulut satıcısının sanal donanım, ağ, depolama ve bileşik çözümlerinin kullanımı anlamına gelir. Sanallaştırma yoluyla etkinleştirilir. Böylece bir altyapı veya veri merkezinin tüm işlem kapasitesi aynı anda birden fazla kullanıcıya dağıtılır ve sunulur. Kullanıcı kendi uygulamalarını, servislerini ve verilerini barındırmak için temel altyapıyı kullanır. Örneğin; işlemciyi, belleği, depolamayı, ağı ve diğer kaynakları paylaşan birkaç bulut sunucusunu barındırmak için fiziksel bir sunucu sanallaştırılabilir ve birleştirilebilir.

Peki faydaları nelerdir? 

VDS/VPS Hosting, barındırılan kaynakların ölçeklendirilmesinde kullanılmayan esneklik sağlar. Dahası, VDS/VPS Hosting, tek bir bulut barındırılan sunucu sağlamak için birkaç sunucunun kapasitesini de birleştirebilir. Bulunan bulut çözümlerinden bazıları bulut sunucuları, bulut masaüstleri, bulut depolama ve daha fazlasıdır.

VDS/VPS Hosting hizmetleri, bilgi işlem kaynaklarını fiziksel ağ sunucularının temel ağlarından çeken sanal sunucularda barındırma sağlar.

Genellikle, müşteriler istedikleri aşamada gereksinimlerine bağlı olarak, hizmetlerine ihtiyaç duydukları kadar yararlanabilirler. Bu durum sadece ödeme yapmak zorunda oldukları için maliyet tasarrufuna neden olabilir ve istedikleri zaman erişebilecekleri için ek kapasite için ödeme yapmaları gerekmez.

 

  1. Bulut Hosting ayrıca inanılmaz hız ve performans sunar. Sitenizi fiziksel bir sunucudan çalıştırırken, sitenizin dosyalarına erişilebilecek tek konum o sunucu konumudur. Bir Bulut Hosting ile web sitenize, ziyaretçilerinizin gerçek fiziksel konumlarından daha yakın olabilen birden fazla konumdan erişilebilirsiniz. Bu durum site hızlarını arttırır.
  2. Bulut Hosting sonsuz ölçeklenebilir olabilir. Disk alanınızı ve belleğinizi yükseltmek çok basit bir işlemdir ve birden fazla sunucudan yapılabilir. Tek bir fiziksel sunucu konumunun donanım kısıtlamaları ile sınırlı değilsiniz.

Bulut Hosting hizmetlerini VDS/VPS sunucularımızda teslim etmekteyiz. Sizlerde detaylı inceleme yapmak isterseniz bu bölüm üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Diğer Dökümanlar


  • Web Hosting Nedir?

    Web hosting hakkında bilmek istediğiniz her şeyi, web sitenizin başarısı için web hosting hizmetinin ne kadar önemli olduğunu, basitleştirilmiş bir şekilde sizlere anlatacağız. Web hosting...